Grötskål Pehr Johan Mattsson

Grötskål Pehr Johan Mattsson
Grötskål Pehr Johan Mattsson
Grötskål Pehr Johan Mattsson
Grötskål Pehr Johan Mattsson
Grötskål Pehr Johan Mattsson
Grötskål Pehr Johan Mattsson

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

GRÖTSKÅL, tenn, sengustaviansk, stämplad Pehr Johan Mattsson (Mariestad 1808-1838), otydlig årtalsstämpel 1813, diameter 26 cm

Lagningar

103219

2011-09-26