Gunnar Widforss akvarell
2011-09-25
103007
| Klubbat belopp | 7 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
WIDFORSS, Gunnar (1879-1934): Sommarlandskap, signerad och daterad Widforss 1913, akvarell, 28,5x47,5 cm, dedikation a tergo "till Gustav på bröllopsdagen av Widforss"