Bonadsmålning Småland

Bonadsmålning Småland
Bonadsmålning Småland
Bonadsmålning Småland
Bonadsmålning Småland

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BONAD, Småland, Femsjögruppen, daterad 1832, målad på väv, motiv föreställande "Bröllopet i Kana", 132x87 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Skador och slitage

102861

2011-09-24