Bonadsmålning Halland

Bonadsmålning Halland
Bonadsmålning Halland
Bonadsmålning Halland
Bonadsmålning Halland
Bonadsmålning Halland
Bonadsmålning Halland

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BONAD, Halland, Johannes Nilsson (1757-1827): Breared, målad på väv, motiv föreställande "Yttersta dagen", 79x232 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Skador och slitage

102854

2011-09-24