Slaglåsrevolver Belgien

Slaglåsrevolver Belgien
Slaglåsrevolver Belgien

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, belgisk, 1800-talets andra hälft, modell av Colt Pocket, pipan märkt Colt Brevete, nr. 7151, stomme, trumma och backstrap graverade med bladslingor, trumman Liège-stämplad, kolvsidor i valnöt, längd 28 cm

Smärre slitage

102226

2011-09-21