Värja svensk

Värja svensk
Värja svensk
Värja svensk
Värja svensk

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

VÄRJA, svensk, 1800-talets mitt, för ämbetsman, eneggad klinga, korsformat fäste i förgylld mässing dekorerat med lilla riksvapnet, svart balja i läder med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 95 cm

101947

2011-09-21