Värja

Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 500 SEK

VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, tveeggad klinga, förgyllt mässingsfäste med lejonkappa, skadad balja med två förgyllda och dekorerade mässingsbeslag, längd 92 cm

101946

2011-09-21