Ellis Wallin oljemålning
2011-09-16
101529
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
WALLIN, Ellis (1888-1972): "En södersilhuett", signerad och daterad Ellis Wallin -56, olja på duk, 64x52