Ljuskrona
2011-09-12
101076
| Klubbat belopp | 8 200 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA för 8 ljus, med glas och metallstome, olikslipade prismor, 1900-talets början, höjd ca 102
Ljuspiporna borrade för el, lösa samt skadade prismor, skador