Trefot kittel kanna 1800-tal koppar

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TREFOT, KITTEL, med hänklar, KANNA, 1800-tal, koppar, driven och punsad dekor, höjd 14-25
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Senare dekor. Mindre hål efter dekor.

100731

2011-09-12