Hämtare bulkruka 1800-tal koppar punsad dekor

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HÄMTARE, 2 st, varav en med lock, BULKRUKA, 1800-tal, koppar, driven och punsad dekor, höjd 22-26
PROVENIENS: Bosse Hultman, Tibro

Senare dekor, mindre hål efter dekor

100724

2011-09-12