ErikTryggelin oljemålning
2011-09-09
100618
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TRYGGELIN, Erik (1878-1962): Flicka i gul klänning, signerad och daterad E.Tryggelin 15/6 1917, olja på duk uppklistrad på pannå, 24,5x16,5
Hålmärken efter häftstift