Toilettebord stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

TOILETTEBORD, stockholmsarbete i rokoko, av Bartel Creutz (mästare i Stockholm 1754-96), signerat H.CREVTZ samt Stockholms snickarämbetets sigill, fanerat med valnöt och amarant, förgyllda beslag, inredning med fack och spegel, höjd 77, 74x42

Skador och lagningar

100105

2011-09-05