Med originalakvarell av Oskar Bergman

Klubbat för:

Osåld

Arviointi

5 000-6 000 SEK

Kuvaus

OSKAR BERGMAN. CARLSUND, OTTO G. Oskar Bergman. En studie. 1940. 1 signerad originalakvarell ca 165x100 O. Bergman, kol. plr o.a. ill.

Oskuren i originalomslag, bruntonat i marginalerna, blekt rygg. Upplaga tryckt i 50 nr. exemplar, detta nr 16.

6035

Päivämäärä:

2019-12-11