Bauers Troll med 10 originallitografier 1915

Klubbat för:

13000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

BAUER, JOHN. Troll. Tio originallitografier. Göteborg (Ernst Bauers förlag) 1915.

4:o. 10 inklistrade originallitografier av John Bauer (alla). Förord av Carl Larsson.
Dekorerat originalomslag, nött med några smärre revor, några små skador på rygg, småfläckig, något lös i häftningen, lös från rygg. Svag namnteckning i blyerts på titelbladet.

6031

2018-12-07