1 signerad teckning i tusch o. gouache GAN

Klubbat för:

5500 SEK

Utropspris

6 000-7 000 SEK

LINDGREN, NILS. Gösta Adrian-Nilsson. 1949.

4:o. 1 signerad teckning i tusch o. gouache GAN, kolorerade planscherr och andra illustrationer.
Ljusbrunt skinnband, något nött, figur i guld på främre pärm, blekt guldornerad rygg, helt guldsnitt. Bibliofilupplaga tryckt i 200 numrerade exemplar, detta nr 71.

6035

2018-12-07