Vas sterlingsilver Atelier Borgila

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

ERIK FLEMING, vas, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1933, signerad EF, oktogonal, nedåt avsmalnande, rund fotplatta, vid foten dekor av stiliserade blad och blommor, höjd 27 cm, vikt 708 g

PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

190

2021-05-25