Ulla Fogelklou-Skogh, bord, 1940-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

ULLA FOGELKLOU-SKOGH, bord, Swedish Modern, 1940-tal, skiva av kalksten med blästrad dekor av hästhuvud, samurajer, figur bärande kors samt schackbräde, underrede av alm, signerad i dekoren US, höjd 56, 84 x 49 cm, smärre slitage

71

2021-05-25