Skrin sterlingsilver Atelier Borgila

Klubbat för:

13000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

ERIK FLEMING, skrin, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1954, signerad EF, rektangulärt med runda hörn, plant fällock, dekor av vågband i relief, träinredning, 24x17,5 cm, vikt 1790 g

PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

215

2021-05-25