Pablo Picasso, 347 series #217 Gentilhomme a la Pi

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973)
Gentilhomme la Pipe et Maja Nue från La Série 347: Nr. 271
Signerad och numrerad Picasso 32/50. Etsning, 1968.
I. 8,5 x 11,5 cm S. 25,3 x 32,5 cm

Etching, 1968, signed and numbered.

PROVENIENS
Galleri Östermalm, Stockholm

LITTERATUR
Bloch 1751

505

2021-05-25