Märta Måås-Fjetterström, "Rutig blå halvflossa"

Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,

Klubbat för:

85000 SEK

Utropspris

70 000-80 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Rutig blå halvflossa", matta, halvflossa, komponerad 1938, tillverkad efter 1941, dekor av rutor i blått mot ljus botten, bård i blekrött och blått, signerad AB MMF, 364 x 222 cm, restaurerad, några mindre lagningar, slitage

151

2021-05-25