Märta Måås-Fjetterström, "Malmstens gångmatta"

Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,
Märta Måås-Fjetterström,

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Malmstens gångmatta", matta, rölakan, Märta Måås-Fjetterström AB, komponerad 1934, tillverkad efter 1941, dekor i gult, brunt och beige, signerad AB MMF, 227 x 72 cm, smärre slitage, ersatta fransar

148

2021-05-25