Marc Chagall, La tombe Rachel

Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel
Marc Chagall, La tombe Rachel

Klubbat för:

Osåld

45 000-50 000 SEK

MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
La tombe de Rachel, plåt 24, ur La Bible (1931-39). Handkolorerad etsning och akvatint på Arches papper. Signerad med initialer M Ch, numrerad 51/100 med blyerts. Från deluxe editionen, Charles Sorlier 222. Bladets mått: ca 39x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x68 cm

501

2021-05-25