Ljusstakar 1 par sterlingsilver Atelier Borgila

Klubbat för:

12000 SEK

Schätzwert

12 000-15 000 SEK

Beschreibung

ERIK FLEMING, ljusstakar, 1 par, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1940, signerade EF, rund form, fyra fötter, löstagbar ljushållare, diameter 14 cm, höjd 7 cm, vikt 968 g, ljusets diameter ca 3,8 cm

PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

205

2021-05-25