Lars Nilsson, Vit målning

Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning
Lars Nilsson, Vit målning

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

LARS NILSSON
född 1956
Vit målning
Signerad och daterad Lars Nilsson -84. Tempera på duk fäst på pannå, 4 pannåer vardera 26 x 99 cm, totalt mått 104 x 99 cm.

PROVENIENS
Galleri Sten Eriksson, Norrköping

UTSTÄLLD
Proportion, Rooseum 1997

LITTERATUR
Lars Nittve: Northern poles, Köpenhamn 1986
Lars Nilsson, Magasin 3, 2002, avbildad i färg sidan 28

457

2021-05-25