Kaffeservis sterlingsilver Atelier Borgila

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

ERIK FLEMING, kaffeservis, 3 delar, sterlingsilver, stämplar Atelier Borgila, Stockholm 1950-52, fyrsidig form med fasetterade hörn, kaffekannans hänkel av ebenholts, sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda, kaffekannans höjd 22 cm, total vikt 1680 g

PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

209

2021-05-25