Jim Dine, Düsseldorf

Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf
Jim Dine, Düsseldorf

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

JIM DINE (USA)
Född 1935
Düsseldorf
Från serien"Hearts from Nikolaistrasse"
Signerad och daterad Jim Dine 2009. Ed. 3/17. Inkjet och photetsning med handkolorering, 110 x 81,3 cm.

PROVENIENS
Wetterling Gallery, Stockholm

531

2021-05-25