Isaac Grünewald, Amaryllis och liljekonvaljer

Klubbat för:

90000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Amaryllis och liljekonvaljer
Signerad Grünewald. Olja på duk, 61,5 x 50 cm.

PROVENIENS
Uppsala Auktionkammare, våren 2005, katalognr 353
Svensk privatsamling

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

365

2021-05-25