Humidor sterlingsilver Atelier Borgila

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

15 000-18 000 SEK

ERIK FLEMING, humidor, silver, Atelier Borgila, Stockholm 1928, även stämplad EF, cylindrisk, fyra fötter, lock i fem etager och fasetterad knopp, två fällbara hänklar, träinredning, höjd 19,5 cm, vikt 1075 g

PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

189

2021-05-25