Howard Hodgkin, Artist and model

Klubbat för:

7500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

HOWARD HODGKIN
England 1932-2017
Artist and Model
Signerad med initialer i röd krita HH 1980, numrerad 90/100. Mjukgrundsetsning med handkolorering, tryckt och utgiven av Petersburg Press, New York, 82 x 104 cm

LITTERATUR
Tate Gallery Catalogue 29

537

2021-05-25