Hans Bergström, takarmatur, Ateljé Lyktan

Klubbat för:

38000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

HANS BERGSTRÖM, takarmatur, Ateljé Lyktan, Sverige 1940-tal, vitlackerad metallstomme, mässingsdekor av löv, kupa i opalinglas, höjd 44, diameter 54 cm, kupan med nagg under fästet, mindre slitage

62

2021-05-25