Frank Stella, Shards III

Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III
Frank Stella, Shards III

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

FRANK STELLA
USA, född 1936
Shards III
Offsetlitografi och screenprint tryckt i färg, 1982, signerad och numrerad F. Stella 35/100.
S. 115 x 101 cm

Offset lithograph and silkscreen printed in colours, 1982, signed and numbered. In good condition.

LITTERATUR
Axsom 146

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

536

2021-05-25