Folke Jansson, "Arabesk", fåtölj

Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,
Folke Jansson,

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

FOLKE JANSSON, "Arabesk", fåtölj, SM Wincrantz möbler, 1950-tal, fotavslut av lackerat svart trä, höjd 70, sitthöjd 33 cm, omklädd, fläckar

HISTORIK
Fåtöljen ärvdes av nuvarande ägare efter sina föräldrar och minns den från sin barndom i slutet av 1950-talet

81

2021-05-25