Evert Lundquist, Bilfärden

Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden
Evert Lundquist, Bilfärden

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Bilfärden
Osignerad. Olja på duk, 81x65 cm.
Utförd 1937

PROVENIENS
Gåva från konstnären till rektor Karl Vieweg (1898-1976) vid Bjärka-Säby lantbruksskola efter en vistelse år 1937. Därefter i arv inom familjen.

414

2021-05-25