Elena König Scavini, figurin, Lenci

Klubbat för:

38000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

ELENA KÖNIG SCAVINI, figurin, "Nella O Nasin"eller "Janetti", Lenci, Italien 1930-tal, flintgods, i form av stående kvinna som tittar på fågel, polykrom dekor, signerad Lenci WT, höjd 40 cm, några mindre glasyrnagg

321

2021-05-25