Edward Hald, skål med fat, Orrefors 1924

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000-10 000 SEK

EDWARD HALD, skål med fat, Orrefors 1924, rikligt graverad dekor av fält med kvinnofigurer i landskap, skålen signerad Orrefors. Hald. 90. 1924 TJ, skålens höjd 11,2, diameter 14, fatets diameter 18 cm, smärre repor

246

2021-05-25