Carl Cederholm, fåtölj, Firma Stil & Form

Klubbat för:

17000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

CARL CEDERHOLM, fåtölj, Firma Stil & Form, Stockholm 1940-50-tal, stoppad dyna och rygg med djuphäftade knappar, klädd i grön sammet med pärlspikning, ben i betsad bok, höjd 87, sitthöjd 41 cm, klädseln med bruksslitage och mindre fläckar

65

2021-05-25