Bengt Lindström, Man ätande frukt

Klubbat för:

45000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Man ätande frukt
Signerad Lindström. Utförd 1998. Originalram. Olja på duk, 64,5 x 54,5 cm.

PROVENIENS
Galleri Kurt Svensson, Stockholm, inköpt av nuvarande ägare 1999

416

2021-05-25