Barbro Nilsson, matta, flossa, MMF AB

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

70 000-80 000 SEK

BARBRO NILSSON, "Krabban, grå", matta, flossa, Märta Måås Fjetterström AB, formgiven 1947, dekor av stiliserade krabbor och bårder i grå och beige nyanser, signerad AB MMF BN, 304 x 206 cm, slitage, ställvis något hårdare, restaurerad, ersatta fransar

153

2021-05-25