Axel Larsson, skåp, SMF, Bodafors

Klubbat för:

7500 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

AXEL LARSSON, skåp, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, modell 2910, formgiven ca 1949. fanerat med mahogny, fronten med fyra dörrar, bakom dörrarna hyllplan och sex lådor, svärtade fothylsor, höjd 155, 117 x 43 cm, skiva med mindre fläckar, smärre märken och slitage

69

2021-05-25