Asger Jorn, Utan titel

Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel
Asger Jorn, Utan titel

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ASGER JORN
Danmark 1914-1973
Utan titel
Signerad och daterad Jorn 46. Blyerts och svartkrita på papper, 32 x 24 cm.

PROVENIENS
Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem, Uppsala

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

509

2021-05-25