Tor Wolfenstein, golvlvmpa, Ditzinger

Klubbat för:

18000 SEK

Schätzwert

8 000-10 000 SEK

Beschreibung

TOR WOLFENSTEIN, tillskriven, golvlampa, Ditzingers, Stockholm 1940-tal, fot av mässing och björk med dekor av inläggningar i mässing, två ljusarmar med skärmar av vit textil, höjd 145 cm, visst slitage

101

2020-11-24