Sven Erik Skawonius, vas, Kosta 1940-tal

Klubbat för:

7000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

SVEN ERIK SKAWONIUS, vas, Kosta 1934, klarglas med blästrad dekor av blad och jordgubbar i relief mot matterad fond, signerad SKAWONIUS 33/1 Kosta 1934, höjd 19,5 cm

259

2020-11-24