Sonia Delaunay, Composition Horizontale

Klubbat för:

13000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

SONIA DELAUNAY
Ukraina/Frankrike 1885-1979
Composition Horizontale
Färglitografi tryckt på Arches papper, signerad och numrerad Sonia Delaunay 74/125.
I. 47,5 x 70 cm S. 56 x 76 cm
Colour lithograph, signed and numbered.

512

2020-11-24