Skrivbord, arkitektritat

Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat
Skrivbord, arkitektritat

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

SKRIVBORD, arkitektritat, Sverige 1940-tal, furu med benställning och lister i grönlackerad metall, lös hurt med två hjul, höjd 67, 115 x 61, hurtsen höjd 54, 43 x 52 cm, slitage

HISTORIK
Har tillhört en arkitekt i Lund,

22

2020-11-24