Salvador Dalí, Le Décamerone

Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone
Salvador Dalí, Le Décamerone

Klubbat för:

34000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

SALVADOR DALI
Spanien 1904-1989
Le Décamerone
Komplett portfölj med 10 torrnålsgravyrer tryckta i färger, 1972, signerade och numrerade EA 2/5. Utgiven av Galerie Börjeson, Malmö.
I. 17,3 x 12,5 cm S. 43 x 31,5 cm.

LITTERATUR
Michler/Löpsinger 552-561
Field 72-8

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

535

2020-11-24