Rigmor Nielsen, golvlampa, Söholm 1960-tal

Klubbat för:

17000 SEK

10 000-12 000 SEK

RIGMOR NIELSEN, golvlampa, Söholm stentöj, Bornholm, Danmark 1960-tal, stengods, handmålad geometrisk dekor i gult, grönt och brunt, skärm i ljus textil, signerad SÖHOLM DENMARK RN, höjd 165 cm, strömbrytare saknas, medföljer höj- och sänkbar del till lampan

108

2020-11-24