Ragnar Sandberg, Glas

Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas
Ragnar Sandberg, Glas

Klubbat för:

50000 SEK

60 000-80 000 SEK

RAGNAR SANDBERG
1902-1972
Glas
Signerad och daterad R. S. 67. Olja på pannå, 27 x 35 cm.

PROVENIENS
Birgit Broms

UTSTÄLLD
Ragnar Sandberg, Göteborgs Konstmuseum, 2003
Ragnar Sandberg, Liljevalchs Konsthall, 2002
Galleri Koch, Stenungsunds Kommuns Konsthall i samband med utställningen Göteborgskolorister, 2018

332

2020-11-24