Pablo Picasso, etsning

Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning
Pablo Picasso, etsning

Klubbat för:

11000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

PABLO PICASSO
Spanien 1881-1973
Utan titel (Les Voyeurs)
Etsning, 1966, stämpelsignerad Picasso och numrerad 39/50 i blyerts, märkt spegelvänt i plåten 23.11.66, bild: 22,5x32,5 cm, blad: 37,7x46,9 cm

PROVENIENS
Galerie Louise Leiris, rue de Monceau, Paris
Inköpt av nuvarande ägare 1983 från ovanstående

LITTERATUR
Bloch, 1425

Etching, 1966, stampsigned and numbered, image 22,5x32,5 cm, sheet 37,7x46,9 cm

500

2020-11-24