Nils Tydén, barinteriör på Epabaren

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

NILS TYDÉN
1889-1976
Barinteriör på Epabaren
Signerad Nils Tydén. Olja på duk, 80 x 105 cm.
Utförd på 1930-talet

UTSTÄLLD
Färg och Form, Stockholm, 1989, nr 34 (enligt etikett a tergo)

385

2020-11-24